Koronawirus w Interze

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan jest kolejnym klubem włoskiej Serie A, u którego zawodników potwierdzone zostało zakażenie koronawirusem. W środę Nerazzurri w oficjalnym komunikacie poinformowali, że pozytywny wynik testu uzyskał Alessandro Bastoni Według włoskich mediów, to nie jedyny zawodnik drużyny Antonio Conte, który zmaga się z wirusem.

Czytaj dalej…

21-letni Bastoni przebywał ostatnio na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Włoch, z którego został zwolniony w środę. Powodem był właśnie pozytywny wynik testu. Inter zapewnia jednak, że piłkarz czuje się dobrze, nie wykazuje żadnych objawów i rozpoczął już obowiązkową kwarantannę.

Skriniar także z koronawirusem

Choć mediolański klub na razie tego nie potwierdza, włoskie media, w tym La Gazzetta dello Sport, poinformowały, że dodatni wynik testu uzyskał również inny obrońca Nerazzurrich Milan Skriniar. 25-latek badaniu został poddany podczas zgrupowania reprezentacji Słowenii.

Nie ma wątpliwości, że są to bardzo złe wiadomości dla szkoleniowca Interu Mediolan Antonio Conte, który prawdopodobnie nie będzie mógł skorzystać z usług obu obrońców w meczu z Milanem, który rozegrany zostanie za 10 dni.

Obaj piłkarze wystąpili w dwóch z trzech dotychczasowych ligowych spotkań Interu w tym sezonie. W obu przypadkach wybiegali na boisko w podstawowym składzie.

Komentarze