Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

Koniec sezonu dla kapitana Milanu

Bez Alessio Romagnoliego będzie musiał poradzić sobie Milan w ostatnich trzech spotkaniach obecnego sezonu. Środkowego obrońcę z gry eliminuje kontuzja, której doznał podczas wtorkowego meczu z Sassuolo, które zakończyło się wygraną 2:1 Rossonerich.

Kapitan Milanu we wszystkich 34 poprzedzających pojedynek z Sassuolo ligowych spotkaniach wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty. We wtorkowym meczu musiał jednak opuścić murawę jeszcze w trakcie pierwszej połowy.

Romagnoli z urazem mięśniowym

Po zakończeniu spotkania, trener Rossonerich Stefano Pioli przyznał, że 25-latek doznał urazu mięśniowego, który prawdopodobnie nie pozwoli mu już na występ w tym sezonie.

– Romagnoli nabawił się kontuzji mięśniowej, co prawie na pewno wykluczy go ze wszystkich naszych pozostałych spotkań w tym sezonie – powiedział Pioli.

– To bardzo przykra informować, ponieważ graliśmy dobrze, a Alessio prezentował wysoką jakość w każdej minucie obecnego sezonu – dodał szkoleniowiec Milanu.

Conti także kontuzjowany

Romagnoli, którego na murawie zastąpił Matteo Gabbia, nie był jedynym obrońcą Milanu, który doznał urazu w meczu z Sassuolo i musiał przedwcześnie opuścić murawę. Jeszcze wcześniej kontuzji nabawił się Andrea Conti, którego w 10. minucie zmienił Davide Calabria. 26-latek ma problem z kolanem, ale na razie nie wiadomo, jak poważna jest to kontuzja. Odpowiedź na to pytanie dadzą dopiero szczegółowe badania, którym piłkarz zostanie wkrótce poddany,