Kolejne regiony gotowe na otwarcie ośrodków treningowych

Serie A
Serie A

Kolejne włoskie regiony są gotowe do otwarcia terenów treningowych dla sportowców od najbliższego poniedziałku. Za władzami Emilia-Romania zamierzają pójść władze regionów Lacjum, Kampania i Toskania.

Czytaj dalej…

Przedstawiciele klubów piłkarskich w ostatnich dniach nie kryli rozczarowania decyzją włoskiego rządu, którego dekret, który ma wejść w życie 4 maja, nie pozwala zawodowym sportowcom na korzystanie z zamkniętych ośrodków treningowych, gdzie można byłoby zagwarantować dystans społeczny.

Parma i Spal czekają na porozumienie z rządem

Z decyzją rządu nie zgadzają się również władze poszczególnych regionów. Jako pierwsi o możliwości korzystania przez kluby ze swoich ośrodków treningowych poinformowali przedstawiciele Emilii-Romanii, na terenie której funkcjonują takie kluby jak Parma, Bologna, Spal i Sassuolo.

Władze Parmy i Spal poinformowały jednak, że nie skorzystają z tej możliwości do czasu uzgodnienia protokołu medycznego z Włoską Federacją Piłkarską (FIGC) i rządem.

Kolejne regiony pozwalają na korzystanie z terenów treningowych

La Gazzetta dello Sport poinformowała, że podobną decyzję zamierzają podjąć Lacjum i Toskania. Kroki w tym kierunku podejmuje również Toskania.

Komentarze