Kluczowe godziny ws. przyszłości braci Donnarumma w Milanie

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma fot. Grzegorz Wajda

Najbliższe godziny mają być kluczowe ws. przyszłości Gigi Donnarummy i jego brata Antonio, czytamy na łamach La Gazzetta dello Sport. Obaj mają umowy ważne z AC Milanem do końca czerwca 2021 roku, co sprawia, że latem przyszłego roku będą mogli zmienić pracodawcę na zasadzie wolnych transferów.

Czytaj dalej…

Sternicy Rossonerich nie ukrywają, że z optymizmem spoglądają w przyszłość, mając nadzieję, że znajdą nić porozumienia. Tymczasem włoscy dziennikarze podają, że menedżer Mino Raiola, który reprezentuje interesy wymienionej dwójki, udał się do Mediolanu.

Odnotujmy, że Gianluigi Donnarumma aktualnie jest wyłączony z gry, na co wpływ miał fakt, że zawodnik uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Reprezentant Włoch został tym samym poddany procesowi samoizolacji.

W trakcie trwającej kampanii urodzony w Castellammare di Stabia golkiper wystąpił łącznie w ośmiu spotkaniach, w których cztery razy zachował czyste konto. Dodajmy, że 21-latek broni barw teamu z miasta od 2014 roku. Do pierwszej drużyny Czerwono-czarnych piłkarz trafił rok później.

Na mocy aktualnego porozumienia Gigi Donnarumma może liczyć na zarobki w wysokości sześciu milionów euro rocznie. Więcej w Milanie ma tylko Zlatan Ibrahimović. Z kolei 30-letni brat pierwszego bramkarza Rossonerich ma zarobki na poziomie miliona euro rocznie.

Odnotujmy, że młodszy z braci Donnarumma ma na swoim koncie łącznie 211 występów w szeregach Milanu, z kolei Antonio Donnarumma rozegrał trzy spotkania w pierwszym zespole teamu z miasta mody.

Komentarze