Kłopoty De Ligta. Holender przejdzie operację?

Matthijs De Ligt
Matthijs De Ligt fot. Grzegorz Wajda

Obrońca Juventusu Matthijs de Ligt być może będzie musiał w najbliższym czasie poddać się operacji. Jest to związane z jego przewlekłymi problemami z ramieniem, z którymi zawodnik boryka się już od listopada ubiegłego roku.

Czytaj dalej…

De Ligt na dolegliwości narzekał także podczas ostatniego ligowego spotkania z Sassuolo, które zakończyło się remisem 3:3. Corriere de Torino informuje, że reprezentant Holandii z problemami zmaga się od meczu z Atalantą Bergamo, które rozegrane zostało pod koniec ubiegłego roku.

Od tamtej pory De Ligt poddawany był leczeniu zachowawczemu, które jednak nie wyeliminowało do końca dolegliwości powstałych po zwichnięciu ramienia. W związku z tym sztab medyczny Juventusu poważnie rozważa przeprowadzenie operacji.

Trudna decyzja przed Juventusem

Na razie nie wiadomo, kiedy De Ligt miałby się poddać operacji. Do końca obecnego sezonu Serie A pozostało pięć spotkań. W sierpniu drużynę Starej Damy czekają również decydujące mecze w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Jeżeli piłkarz podda się zabiegowi teraz, istnieje ryzyko, że nie zdąży wykurować się na mecz z Olympique Lyon. Z kolei przeprowadzenie operacji po zakończeniu rozgrywek sprawi, że piłkarz prawdopodobnie opuści przygotowania do nowego sezonu i jego początek.

W obecnym sezonie De Ligt rozegrał w barwach Juventusu 35 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając trzy gole. Nie zawsze jednak mógł liczyć na regularne występy w podstawowym składzie. Walkę o miejsce w wyjściowym składzie między innymi nawiązał z nim, do momentu doznania poważnej kontuzji kolana, Merih Demiral. Reprezentant Turcji wrócił jednak niedawno do treningów.

Komentarze