Kicker: Pioli przedłuży kontrakt z Milanem

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

Stefano Pioli zostanie trenerem AC Milanu w kolejnym sezonie, donosi na swoich łamach internetowe wydanie Kickera. Wkrótce umowa aktualnego opiekuna Rossonerch ma zostać przedłużona. Tym samym mediolańskiej ekipy nie przejmie Ralf Rangnick, który przez ostatnie kilka miesięcy był przez media łączony z klubem z Lombardii.

Czytaj dalej…

Pioli jednocześnie po świetnej serii meczów po koronapauzie zostanie nagrodzony nowym kontraktem z Milanem. Warto zaznaczyć, że aktualna umowa 54-latka z 18-krotnym mistrzem Włoch obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Tym samym Milan nie zatrudni Niemca Rangnicka, który chciał mieć w szeregach mediolańskiej ekipy wpływ na zespół, a co za tym idzie, nie interesowała go tylko posada dyrektora sportowego.

Niemiec chciał władzy absolutnej

Rangnick nigdy nie rozważał w Milanie pracy na stanowisku dyrektora sportowego, co wiązałoby się z zastąpieniem w tej roli Paolo Maldiniego. 62-latka interesowała tylko i wyłącznie władza absolutna w mediolańskim klubie, do czego Rangnick pieczołowicie się przygotowywał, ucząc się intensywnie języka włoskiego. Niemiec chciał nie tylko mieć wpływ na skład drużyny, ale także na budowę kadry i treningi.

Ostatnie dobre występy Czerwono-czarnych pokrzyżowały jednak plany działaczy klubu. Trudno było im zwolnić Pioliego, skoro mediolański team w ośmiu meczach po przerwie z powodu pandemii koronawirusa wygrał sześć spotkań, a dwa razy zremisował. Rossoneri w pokonanym polu pozostawili między innymi SS Lazio, czy Juventus FC.

Przerwa pandemiczna odbudowała Milan

Warto zaznaczyć, że zanim każdy piłkarz rósł w oczach pod batutą byłego szkoleniowca ACF Fiorentiny, Interu Mediolan, czy SS Lazio, to najpierw miał sporo kłopotów. Przypomnijmy, że Pioli trafił do Milanu w październiku minionego roku, zastępując Marco Giampaolo na stanowisku opiekuna mediolańskiej drużyny.

Wszystko w Milanie się zmieniło po przerwie pandemicznej, gdy odżył na nowo Zlatan Ibrahimovic, a ponadto świetne występy zaczął notować w koszulce teamu z miasta mody Ante Rebić. Dzięki dobrym wynikom w ostatnim czasie team z Mediolanu cały czas liczy się w grze o miejsce premiowane grą w Lidze Europy.

Komentarze