Khedira odmawia Juventusowi

Sami Khedira
Sami Khedira fot. Grzegorz Wajda

Sami Khedira postanowił podążyć drogą Luisa Suareza. Juventus chciałby rozstać się z 33-letnim zawodnikiem, ale według informacji Sky Sport Italia ten odmawia wcześniejszego rozwiązania obowiązującej umowy. Niemiec byłby na to gotowy tylko pod warunkiem otrzymania wynagrodzenia, które ma zagwarantowane w kontrakcie.

Czytaj dalej…

Jeszcze niedawno podobne warunki w rozmowach z Barceloną stawiał Luis Suarez. Ostatecznie Urugwajczyk, który był również łączony z Juventusem, ustąpił i doszedł do porozumienia z Dumą Katalonii w sprawie rozstania. W ubiegłym tygodniu pożegnał się z Camp Nou i został nowym zawodnikiem Atletico Madryt.

Khedira na razie nie ustępuje

Umowa byłego reprezentanta Niemiec z Juventusem wygasa w czerwcu 2021 roku. Khedira nie znajduje się jednak w planach nowego trenera Andrei Pirlo i władze klubu chętnie rozstałyby się z nim już teraz. Wcześniej z Juventusem na podobnej zasadzie pożegnali się Gonzalo Higuain i Blaise Matuidi, którzy przenieśli się do Interu Miami. Obaj doszli do porozumienia ze Starą Damą w sprawie wcześniejszego rozstania, ale w przypadku Khediry na razie nie było to możliwe.

Jak informuje Sky Sport Italia, władze Juventusu prowadziły w tej spawie rozmowy z bratem i jednocześnie menedżerem zawodnika. Stanowisko reprezentanta niemieckiego pomocnika jest jasne. Rozwiązanie kontraktu będzie możliwe tylko w przypadku wypłacenia całości wynagrodzenia za ostatni rok obowiązywania kontraktu. Kwota ta ma wynosić około 6 milionów euro.

33-letni Khedira piłkarzem Juventusu jest od 2015 roku. Wówczas trafił do Turynu na zasadzie wolnego transferu z Realu Madryt. W barwach Starej Damy rozegrał 145 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 21 bramek. W tym sezonie ani razu nie pojawił się na boisku.

W ostatnim czasie zainteresowanie piłkarzem wykazywali przedstawiciele Paris Saint-Germain. Do stolicy Francji chciałby go podobno sprowadzić trener Thomas Tuchel.

Komentarze