Kessie: Milan to wspaniały zespół

Franck Kessie
Franck Kessie fot. Grzegorz Wajda

Franck Kessie jest jednym z mocniejszych punktów AC Milanu po wznowieniu rozgrywek włoskiej ekstraklasy po koronapauzie. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej ostatnio udzielił ciekawych wypowiedzi w wywiadzie dla Sky Sport Italia.

Czytaj dalej…

Ekipa z Lombardii po rozegraniu 33 meczów ligowych legitymuje się bilansem 53 punktów na koncie. Rossoneri plasują się aktualnie na siódmej pozycji w ligowej klasyfikacji. – W trakcie przerwy w rozgrywkach ciężko pracowaliśmy. Wykonywaliśmy polecenia naszego trenera. Teraz widać tego efekty – mówił zawodnik teamu z miasta mody.

Kessie: Wszystko jest możliwe

Kessie podkreśla, że mediolańczycy koncentrują się na swoich meczach, nie myśląc o tym, jak radzi sobie AS Roma, zajmująca piąte miejsce w ligowej klasyfikacji. Nie jest żadną tajemnicą, że Milan ma cel, aby zakończyć rozgrywki na piątej pozycji w ligowej klasyfikacji. – Wszystko jest możliwe. Zawsze musimy dawać z siebie wszystko, musimy zdobywać punkty we wszystkich naszych meczach i nie myśleć o Romie – przekonywał Iworyjczyk.

W ostatnim czasie ważnymi postaciami mediolańskiego teamu są: Kessie, Hakan Calhanoglu i Zlatan Ibrahimivić. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej zabrał głos w tej sprawie, zaznaczając, że nawet zawodnicy rezerwowi są ważni w zespole. – Wszyscy zawodnicy w naszej drużynie są ważni, nie tylko ci, którzy grają, ale także ci, co są na ławce rezerwowych. Cała grupa świetnie ze sobą współpracuje – mówił Kessie.

– Dobrze się dogaduję z całym zespołem, śmieję się i żartuję ze wszystkimi. Jestem bardzo szczęśliwy z tego, że Hakan wraca do swojej najlepszej dyspozycji, do której przyzwyczaił w Niemczech – dodał piłkarz.

Złe miłego początki

23-latek wyjaśnił również, że jego relacje z trenerem Stefano Piolim z czasem uległy zmianie. – Na początku było to trochę bardziej skomplikowane, ale teraz wszystko jest ok. Trener wyjaśnił mi, co mam robić na boisku, także dlatego, że u trenera Gennaro Gattuso miałem inne zadania. Potrzebowałem trochę czasu, aby zrozumieć, czego ode mnie oczekuje trener Pioli – wyjaśnił Kessie.

Środkowy pomocnik Rossonerich w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 33 meczach, w których zdobył cztery bramki, notując w nich także dwie asysty. Obecna umowa zawodnika z Milanem obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. Rynkowa wartość Kessiego szacowana jest na 20 milionów euro.

Komentarze