Juventus zaczął tajne rozmowy z agentem Pochettino?

Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino fot. Grzegorz Wajda

Dyrektor sportowy Juventusu FC w osobie Fabio Paraticiego przed meczem z SS Lazio zakomunikował, że Maurizio Sarri nie rozstanie się z klubem z Piemontu. Tymczasem dziennikarze La Stampa dotarli do wiadomości, że przedstawiciele Bianconerich nawiązali kontakt z agentem Mauricio Pochettino.

Czytaj dalej…

Argentyński trener już latem minionego roku był przymierzany do pracy w klubie z Piemontu. Ostatecznie jednak Włoch Paratici i Pavel Nedved przekonali się do byłego opiekuna między innymi SSC Napoli, czy Chelsea FC. Tym samym stery nad zespołem Juventusu przejął Sarri, zastępując na stanowisku trenera Juve Massimiliano Allegriego.

Były tiki-taka, był blackout, będzie Sarri out?

Pod batutą włoskiego szkoleniowca Stara Dama miała się rozwinąć. Juventus miał grać nie tylko skutecznie w defensywie, co było domeną poprzednich opiekunów turyńskiej ekipy, ale miał też zacząć błyszczeć w ofensywie. Decydenci teamu z Piemontu wierzyli, że dzięki temu Juve będzie mogło myśleć o sukcesach w Lidze Mistrzów.

Już w pierwszym poważniejszym teście Juventusu widać było rękę trenerską Sarriego, gdy Juve mierzyło się z SSC Napoli. Turyński team wyróżniał się dużą wymiennością podań i pozycji. Kłopot w tym, że Juventus pod batutą aktualnego trenera często się rozluźnia, co ma wpływ na wyniki.

Pochettino zastąpi Sarriego?

Bianconeri, chociaż prowadzili z AC Milanem, Atalantą BC, czy US Sassusolo, to ostatecznie tych batalii nie wygrali, notując w nich dwa remisy i porażkę. Wyjątkowe było przede wszystkim starcie z teamem z miasta mody. Stara Dama prowadziła 2:0, a ostatecznie przegrała 2:4. Lawina krytyki, jaka spadła po tym spotkaniu na barki Sarriego ze strony włoskiej prasy była ogromna. Już wtedy pojawiły się głosy, że Juventus może tego lata zmienić szkoleniowca.

W związku z powyższym pojawiły się doniesienia, że do Juve może dołączyć Argentyńczyk Pochettino. 48-latek pozostaje aktualnie bez pracy, co sprawia, że pozycja obecnego szkoleniowca Biało-czarnych może być zagrożona. Dodajmy, że Pochettino ostatnio prowadził Tottenham Hotspur, z którym rozstał się w listopadzie minionego roku.

Komentarze