Juventus z mistrzostwem już w czwartek?

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC w poniedziałkowy wieczór pokonał na swoim stadionie SS Lazio w spotkaniu 34. kolejki włoskiej ekstraklasy. Taki stan rzeczy sprawia, że teoretycznie Stara Dama może już w czwartek świętować mistrzostwo Serie A, jeśli tylko Inter Mediolan nie pokona ACF Fiorentiny.

Czytaj dalej…

Ekipa z Piemontu dzięki wiktorii nad rzymianami ma aktualnie osiem punktów przewagi nad teamem z miasta mody. Juventus jest jednocześnie liderem rozgrywek, zmierzającym pewnie po swoje dziewiąte scudetto z rzędu.

Juve z lepszym bilansem od Nerazzurrich

Warto zaznaczyć, że za zwycięstwem Serie A przez Juventus przemawia też to, że Bianconeri mają lepszy bezpośredni bilans spotkań z Interem, zajmującym aktualnie drugie miejsce w ligowej klasyfikacji. Nerazzurri z ekipą z Turynu przegrali zarówno na swoim stadionie, jak i na Allianz Stadium.

W październiku minionego roku Stara Dama pokonała mediolański team 2:1. Z kolei w marcu tego roku tuż przed koronapauzą Juventus zwyciężył z Interem 2:0. Taki stan rzeczy sprawia, że Juve potrzebuje czterech “oczek” do tego, aby móc świętować kolejne mistrzostwo Serie A, nie oglądając się na inne wyniki.

Kilka scenariuszy przemawia za Starą Damą

Jeśli jednak Inter w środę nie wygra z Violą, a dzień później Juventus przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę w starciu z Udinese Calcio, to już wtedy Bianconeri będą pewni kolejnego mistrzostwa Włoch. Co prawda do Juventusu mogłaby się zbliżyć Atalanta BC. W każdym razie Bogini też ma gorszy bilans bezpośrednich starć z Juve.

Ciekawostką jest też to, że Juventus może nawet w czwartek przegrać swój mecz z Udinese, ale wówczas Nerazzurri musieliby przegrać z Fiorentiną, a Atalanta nie może pokonać Bologny FC. Taki rozwój wydarzeń sprawiłby również, że Stara Dama mogłaby świętować scudetto.

Komentarze