Juventus rozwiązał kontrakt z pomocnikiem

Blaise Matuidi
Blaise Matuidi fot. Abaca/Hepta/ SPORTPICTURES

Blaise Matuidi nie jest już zawodnikiem Juventusu. Mistrzowie Włoch poinformowali w środę o rozwiązaniu za porozumieniem stron kontraktu z francuskim pomocnikiem. Doświadczony zawodnik pożegnał się ze Starą Damą po trzech latach występów w jej barwach.

Czytaj dalej…

Kierunek MLS

Po rozwiązaniu kontraktu, który obowiązywał do czerwca 2021 roku, Matuidi otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Nie ma jednak wątpliwości, że doświadczony Francuz spróbuje swoich sił za oceanem. Matuidi otrzymał bowiem konkretną ofertę z zarządzanego przez Davida Beckhama Interu Miami i wszystko wskazuje na to, że już wkrótce zobaczymy go na boiskach Major League Soccer.

Ważny punkt Juventusu

33-letni obecnie Matuidi zawodnikiem Juventusu został w sierpniu 2017 roku, kiedy mistrzowie Włoch sprowadzili go za 25 milionów euro z Paris Saint-Germain. Od momentu przybycia był ważnym zawodnikiem turyńskiego zespołu, co potwierdzają również liczby. Żaden zawodnik nie rozegrał w Serie A w tym okresie większej liczby spotkań. Matuidi na swoim koncie ma 98 meczów we włoskiej elicie.

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, od sezonu 2017/18 tylko Paulo Dybala (134) rozegrał więcej meczów w koszulce Juventusu od francuskiego pomocnika (133). Matuidi osiem razy wpisywał się na listę strzelców, dokładając do tego również pięć asyst.

Z zespołem Juventusu zdobył w tym czasie pięć trofeów. Trzy razy sięgał po mistrzostwo Włoch oraz raz po Puchar Włoch i Superpuchar Włoch.

Komentarze