Juventus prowadzi rozmowy z Sarrim ws. rozwiązania umowy

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC pracuje aktualnie nad rozwiązaniem umowy z Maurizio Sarrim, donosi dziennikarz Goal.com Romeo Agresti. Doświadczony włoski trener, chociaż nie jest już opiekunem pierwszego zespołu Starej Damy, to wciąż znajduje się na liście płac klubu z Piemontu. Dodajmy, że Sarri z Juve podpisał kontrakt, obowiązujący do końca czerwca 2022 roku.

Czytaj dalej…

Juventus ma jasny cel, aby rozwiązać za porozumieniem stron umowę z byłym opiekunem SSC Napoli, czy Chelsea FC. Takie rozwiązanie ma być korzystne dla każdej stron, bo władze mistrzów Włoch będą mogły zaoszczędzić finansowo, a Sarri będzie mógł wrócić do pracy w roli trenera.

Warto zaznaczyć, że z końcem czerwca tego roku wygasła też umowa Massimiliano Allegriego z Juventusem FC. Włoch Maurzio Sarri jest zatem kolejnym trenerem w tym roku, który może zniknąć z listy płac klubu ze stolicy Piemontu.

Dodajmy, że aktualnie pierwszym szkoleniowcem Bianconerich jest Andrea Pirlo. Były reprezentant Włoch objął stery nad ekipą z Turynu w sierpniu tego roku, wiążąc swoją przyszłość z Juve do końca czerwca 2022 roku.

41-letni trener Starej Damy prowadził ją jak na razie w siedmiu spotkaniach, notując trzy zwycięstwa, trzy remisy i jedną porażkę. Pierwsza porażka Pirlo w roli szkoleniowca Juventusu miała miejsce w środowy wieczór, gdy team z Piemontu na swoim stadionie przegrał w Lidze Mistrzów 0:2 z FC Barceloną.

Komentarze