Juventus pozyskał McKenniego na stałe

Weston McKennie
Weston McKennie fot. PressFocus

Juventus FC zgodnie z medialnymi zdecydował się na aktywowanie klauzuli wykupienia Westona McKenniego z FC Schalke 04 na stałe. Sternicy Starej Damy, chcąc zrealizować transakcję, musieli wyłożyć na transfer z udziałem Amerykanina 18,5 miliona euro.

Juventus dopiął swego

Juventus FC latem minionego roku pozyskał Westona McKennie na wypożyczenie. Pomocnik jednak spełnił pokładane w nim nadzieję, stając się kluczową postacią w zespole. Jednocześnie kwestią czasu było, to kiedy klub z Turynu ogłosi pozyskanie zawodnika na stałe. Stało się to dzisiaj.

“Juventus Football Club skorzystał z możliwości nabycia praw rejestracyjnych do zawodnika Westona McKenniego na stałe od FC Schalke 04. Suma transakcji wynosi 18,5 miliona euro, które będą spłacane w ciągu trzech lat” – brzmi oficjalny komunikat klubu.

“Suma transferu może wzrosnąć o 6,5 miliona euro. Jest to uzależnione od określonych warunków umowy. Juventus i zawodnik doszli do porozumienia w sprawie umowy, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku” – czytamy dalej.

Niezły bilans Amerykanina w Juventusie

McKennie w trakcie trwającej kampanii zdążył rozegrać już w koszulce Starej Damy łącznie 31 spotkań. Strzelił w nich pięć goli, a ponadto zaliczył dwie asysty. 22-latek to środkowy pomocnik, który ma też na swoim koncie występy w reprezentacji Stanów Zjednoczonych. W drużynie narodowej piłkarz zaliczył 21 spotkań.

W najbliższy weekend Juve u siebie w ramach 26. kolejki Serie A zagra z Lazio. Mecz odbędzie się o godzinie 20:45 w sobotę. Stara Dama aktualnie plasuje się na trzeciej pozycji w tabeli ligi włoskiej.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 6. marca 2021 20:39.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze