Juventus traci cierpliwość do Adriena Rabiota?

Adrien Rabiot
Adrien Rabiot fot. Grzegorz Wajda

Adrien Rabiot podjął podobno decyzję o tym, aby pozostać we Francji. Zawodnik do Włoch zamierza wrócić, jeśli znany będzie termin ewentualnego wznowienia rozgrywek Serie A, co może mieć wpływ na przyszłość byłego piłkarza Paris Saint-Germain w klubie z Piemointu.

Czytaj dalej…

Rabiot według informacji Tuttosport swoim podejściem poważnie podpadł sternikom Starej Damy, którzy już zaczęli szukać chętnych na ewentualny transfer zawodnika. Do ewentualnej transakcji z udziałem sześciokrotnego reprezentanta Francji miałoby dojść już w trakcie najbliższego okna transferowego.

Aktualnie tylko Rabiot i Gonzalo Higuin nie wrócili do Juventusu po tym, jak wznowione zostały treningi we włoskich klubach. O ile Argentyńczyk otrzymał dodatkowy tydzień urlopu i spodziewany jest w Turynie w najbliższy weekend, to zupełnie inaczej wyglądać ma sytuacja z Francuzem, który nie ma żadnego racjonalnego usprawiedliwienia na brak swojej obecności w stolicy Piemontu.

Niesforny Francuz na wylocie z Juve

Turyński dziennik twierdzi, że Rabiot mógł wrócić do Włoch samochodem, a mimo wszystko tego zrobił. Juventus ma jeszcze możliwość, aby oficjalnie wezwać piłkarza do powrotu, ale na razie wstrzymuje się takim postawieniem sprawy, chcąc otrzymać komunikat na temat terminu wznowienia rozgrywek włoskiej ekstraklasy.

Tuttosport podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jak potoczy się sytuacja związana z restartem ligi, to francuski pomocnik niechętnie podchodzi do perspektywy powrotu do Juventusu, a i sam klub traci cierpliwość do zachowania zawodnika, który w sezonie 2019/2020 wystąpił jak na razie w 24 spotkaniach.

Komentarze