Juventus przed gigantycznymi zmianami

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. PressFocus

Juventus FC w trakcie trwającego sezonu rozczarował nie tylko sportowo, ale też marketingowo. Stara Dama stosunkowo szybko pożegnała się z Ligą Mistrzów. W lidze włoskiej prawdopodobnie zakończy swoją dziewięcioletnią dominację. Tymczasem prezydent klubu poniósł klęskę w związku z nieudaną próbą stworzenia Superligi.

Zbliża się nowa era w historii Juventusu

Juventus FC może zatem latem przejść niezwykłą metamorfozę. Od kilku dni pojawiają się doniesienia związne z powrotem Massimiliano Allegriego na stanowisko trenera Bianconerich. Okazuje się jednak, że nie tylko w kontekście szkoleniowca dojdzie do zmian w klubie z Allianz Stadium.

Swoje posady prawdopodobnie stracą również Fabio Paratici i Pavel Nedved. Pierwszy jest dyrektorem sportowym Starej Damy. Czech natomiast wiceprezesem klubu. W ich miejsce pojawić się Cristiano Guntoli, który aktualnie odpowiada za politykę transferową w Napoli.

Kluczowe roszady dotyczące teraźniejszości i przyszłości

Niewykluczone, że swoje stanowisko starci także Andrea Agnelli. Prezydent Juventusu nie dał rady poprowadzić turyńczyków do sukcesu w europejskich pucharach, mimo że pozyskał za duże pieniądze Cristiano Ronaldo. Ponadto działacz ostatnio zbiera sporo krytycznych opinii na swój temat po nieudanej próbie stworzenia nowych rozgrywek dla czołowych europejskich klubów.

Gdyby okazało się faktem, że Andrea Agnelli rozstanie się z Juventusem, to kandydatami na jego następcę są: Alessandro Nasi i Evelina Christillin. 47-latek jest przedsiębiorcą i jednocześnie spadkobiercą rodzinny Agnellich. Dorastał w Nowym Jorku. Pełni aktualnie funkcję wiceprezesa zarządu Exor. Tymczasem 65-latka to włoska działaczka sportowa, która jest członkiem rady FIFA od września 2016 roku.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 2. maja 2021 17:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 3 comments

nie zwalnia sie człowieka który robi ci z niczego 5 mistrzostw z rzedu i dwa finały LM gdzie przed finałem z Realem wg mnie byliśmy faworytami z najlepsza pomoca i defensywą na świecie! potam zaczęło sie sypac a raczej forma kluczowych zawodników plus brak realnych wzmocnien ze strony zarządu ale mimo tego mistrzostwo byłó! kluczowym momentem w tym sezonie będzie zakwalifikowanie sie do LM ! jesli tego nie zrobimy to cofniemy sie mocno! a z awansem jest realna szansa przy dobrych transferach że wrócimy na dobre tory! zarząd z Agnellim na czele przespał Pocetino! Agneli był za bardzo zajęty bzdurną super liga…. zapomniał o tradycjach i DNA zespołu! nadal uważam ze jeśli ma choć troche honoru to powinien odejść jak najszybciej ośmieszył nas na arenie między narodowej i powinien ponieśc konsekwencje!

Nasi tez jest powiązany z Exor jak Agnelli, jestem ciekawy jestem co by z tego wyszlo, ale na razie nie ma zadnych decyjzi, media łapia temat, wiec trzeba czekac na konkrety. Allegri ma budowac druzyne…z tego co mowil, jemu niezbyt pasuje Ronaldo, bo trzeba wszystko pod niego ustawiac. Sam jestem ciekawy jak sie to rozwiąze po 10 latach rzeczywiscie czas na zmiany.

Kosmetyka trochę. Przecież Agnelli i tak będzie decyzyjny. Jedynie wizerunek ocieplą… Może. Natomiast pozostały duet uważam, że jak najbardziej do zmiany i to z całym szacunkiem i miłością do Czeskiej Furii.