Juventus dzisiaj może zostać mistrzem Włoch

Piłkarze Juventusu FC
Piłkarze Juventusu FC fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC stanie dzisiaj przed pierwszą szansą zapewnienia sobie mistrzostwa Serie A w sezonie 2019/2020. Jeśli Stara Dama pokona Udinese Calcio, to wywalczy swoje dziewiąte z rzędu scudetto i 36. w historii.

Czytaj dalej…

Wpływ na to, że Juventus może wywalczyć mistrzostwo Włoch już dzisiaj wieczorem ma to, że Inter Mediolan we wczorajszym boju z ACF Fiorentiną stracił punkty, remisując 0:0. Taki stan rzeczy sprawia, że podopieczni Maurizio Sarriego już po meczu z Zebrami z Udine mogą celebrować kolejne scudetto.

Juventus, czyli maszyna do zwyciężania

Co prawda teoretycznie na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Atalanta BC w przypadku dzisiejszego zwycięstwa Juve mogłaby się zrównać z ekipą z Piemontu punktami. Niemniej bilans bezpośrednich spotkań z Boginią turyński team ma lepszy, więc mógłby już dzisiaj świętować kolejny ligowy sukces.

Warto też zaznaczyć, że Juventus nawet w przypadku ewentualnej porażki z Udinese będzie miał swój los w swoich nogach. Jeśli turyńczycy pokonają w niedzielę UC Sampdorię, to nie będą musieli spoglądać na wyniki z innych spotkań 36. kolejki Serie A, w tym derbowej batalii Atalanty z AC Milanem, a i tak sięgną po końcowy triumf.

Piękny turyński sen trwa od sezonu 2011/2012
Przypomnijmy, że świetna seria wygranych mistrzostw Włoch w Juve została zapoczątkowana przez Antonio Conte, który trzykrotnie wywalczył z turyńskim teamem scudetto. Kolejne pięć ligowych triumfów było dziełem drużyn dowodzonych przez Massimiliano Allegriego. Tymczasem swoje pierwsze scudetto w roli opiekuna Starej Damy może dzisiaj wywalczyć Włoch Sarri.

Komentarze