Juventus czekają kłopoty z powodu COVID-19?

Piłkarze Juventusu FC
Piłkarze Juventusu FC fot. Grzegorz Wadja

Juventus FC może w najbliższym czasie mieć spore problemy. Włoskie media donoszą, że na team z Piemontu może spaść grzywna, co ma być podyktowane tym, że aż siedmiu piłkarzy tego klubu opuściło ośrodek treningowy Starej Damy w Contnassa, gdzie turyńska drużyna była odizolowana po wykryciu dwóch pozytywnych wyników na COVID-19.

Czytaj dalej…

Juventus FC w trakcie minionego weekendu nie rozegrał swojego meczu ligowego z SSC Napoli. Spotkanie na razie jest nierozstrzygnięte, a decyzja w sprawie tego meczu ma zostać podjęta po dogłębnej analizie. W związku z tym nadal nie wiadomo, czy spotkanie zakończy się walkowerem na korzyść Biancoenrich, czy mecz zostanie po prostu przełożony. Tymczasem niepokojące wieści ujawnili przedstawiciele włoskich środków masowego przekazu.

Włoscy dziennikarze donoszą, że Gianluigi Buffon i Merih Demiral opuścili ośrodek treningowy Juve, gdzie drużyna była skoszarowana. Obaj zdecydowali się wrócić do swoich domów. Tymczasem pięciu zawodników Rodrigo Bentancur, Juan Cuadrado, Danilo, Paulo Dybala i Cristiano Ronaldo opuścili szeregi turyńskiej ekipy, dołączając do drużyn narodowych.

Piłkarze podjęli decyzję na własną odpowiedzialność

Włoskie media donoszą, że Juventus nie był w stanie powstrzymać zawodników przed opuszczeniem miejsca odosobnienia, przekonując, że decyzja zawodników miała charakter indywidualny.

Warto natomiast zaznaczyć, że jednym z tych zawodników, który pozostał w ośrodku Continassa, a otrzymał też powołanie do reprezentacji, jest Wojciech Szczęsny. Podopieczny Jerzego Brzęczka nie jest zresztą jedynym zawodnikiem, który pozostał w klubowym ośrodku treningowym, mimo że otrzymał powołanie do drużyny narodowej.

Wczoraj co prawda selekcjoner reprezentacji Włoch Roberto Mancini przekonywał, że dzisiaj na zgrupowanie reprezentacji mają dołączyć zawodnicy Juve, ale sprawa utkwiła w martwym punkcie. Zawodnicy będą mogli opuścić ośrodek treningowy Juventusu dopiero po tym, jak zakończą się wszelkie działania związane z protokołem medycznym.

Komentarze