Jest decyzja Conte i Interu!

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

We wtorkowe popołudnie wyjaśniła się najbliższa przyszłość trenera Interu Mediolan. Po spotkaniu Antonio Conte z prezydentem Stevenem Zhangiem, klub w oficjalnym komunikacie potwierdził, że 51-letni szkoleniowiec poprowadzi drużynę również w nadchodzącym sezonie.

Czytaj dalej…

Choć umowa doświadczonego trenera z Interem obowiązuje do 2022 roku, jego pozostanie w klubie nie było takie pewne. Sam szkoleniowiec wykazywał w ostatnim czasie wątpliwości w tej kwestii. Powodem były obawy dotyczące możliwości zapewnienia przez klub odpowiednich warunków do kontynuowania pracy, w tym udostępniania odpowiednich środków finansowych na wzmocnienie drużyny.

Włoskie media w ostatnich dniach wskazywały nawet nazwisko następcy Conte. Głównym kandydatem do objęcia schedy po byłym selekcjonerze reprezentacji Włoch miał być Massimiliano Allegri. Były szkoleniowiec Juventusu wykazywał gotowość do podjęcia pracy w ekipie Nerazzurrich, choć jego zatrudnieniem zainteresowane miało być również Paris Saint-Germain. Jak się jednak okazuje, do takiej zmiany nie dojdzie.

Konstruktywne spotkanie

We wtorek doszło do spotkania, w którym udział wzięli Antonio Conte oraz prezydent Interu Steven Zhang. Tematem rozmów była oczywiście najbliższa przyszłość klubu. Wszystko wskazuje na to, że obie strony uzyskały w tej kwestii porozumienie i podjęły decyzję o kontynuowaniu współpracy.

“Klub i Antonio Conte odbyli dziś konstruktywne spotkanie poświęcone kontynuacji współpracy i strategii, podczas którego obie strony położyły podwaliny pod dalszą pracę nad projektem klubu” – można przeczytać w krótkim komunikacie opublikowanym przez Inter Mediolan na oficjalnej stronie internetowej.

Antonio Conte posadę trenera Interu Mediolan objął w połowie 2019 roku. W pierwszym sezonie pracy, prowadzona przez niego drużyna zajęła drugie miejsce w tabeli Serie A, a także dotarła do finału Ligi Europy.

Komentarze