Jasne stanowisko Napoli ws. Milika

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Dyrektor sportowy Napoli Cristiano Giuntoli przyznał, że celem klubu jest podpisanie nowego kontraktu z Arkadiuszem Milikiem. Zaznacza również, że jeżeli do tego nie dojdzie, piłkarz będzie mógł odejść podczas letniego okna transferowego.

Czytaj dalej…

Obecna umowa reprezentanta Polski z włoskim klubem wygasa w czerwcu przyszłego roku. Do tej pory obu stronom nie udało się dojść do porozumienia w sprawie jej przedłużenia i wydaje się, że szanse na to są niewielkie. Tym samym Milik latem prawdopodobnie zmieni barwy klubowe, a wśród klubów zainteresowanych jego pozyskaniem wymienia się między innymi Juventus.

– Naszym celem jest renegocjacja kontraktu, więc rozmawiamy z jego agentami. Celem jest rozwiązanie sytuacji, w ten czy inny sposób. Jeśli nie będzie chciał zostać, będzie dostępny na transferowym rynku – powiedział Giuntoli w rozmowie ze Sky Sport Italia.

– Zawodnicy mogą pozostać tak długo, jak długo będą to robić z właściwą mentalnością. Napoli będzie szło do przodu, z Milikiem lub bez niego – dodał.

Napoli szuka następcy Milika

Przedstawiciele Napoli rozglądają się już za następcą reprezentanta Polski. We włoskich mediach w tym kontekście wymieniani już byli Victor Osimhen, Luka Jović, Sardar Azmoun i Everton.

– Wszyscy są bardzo utalentowani i pożądani. Jeśli Milik odejdzie, wejdziemy na rynek transferowy, aby znaleźć zawodnika na odpowiednim poziomie, zarówno młodego, ale już doświadczonego – dodał dyrektor sportowy Napoli.

Komentarze