Inzaghi wkrótce z nową umową?

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Simone Inzaghi prawdopodobnie już wkrótce zwiąże swoją przyszłość z Lazio. Władze klubu ze Stadio Olimpico są gotowe na zaoferowanie szkoleniowcowi nowego kontraktu – informuje Corriere dello Sport.

Czytaj dalej…

Obecna umowa trenera Lazio obowiązuje do czerwca 2021 roku. Nie ma jednak wątpliwości, że Inzaghi swoją pracą zasłużył na nową umowę i znaczącą podwyżkę. Według medialnych doniesień propozycja kontraktu jest przygotowywana przez władze klubu i wkrótce powinna trafić do szkoleniowca. Nowa umowa miałaby obowiązywać do czerwca 2022 roku, z opcją przedłużenia jej o kolejnych 12 miesięcy.

Obecnie Inzaghi w klubie ze Stadio Olimpico zarabia około dwóch milionów euro rocznie. Dzięki nowej umowie wynagrodzenie trenera miałoby wzrosnąć o 50 procent, do kwoty trzech milionów euro. Wiele wskazuje na to, że takie warunki będą w pełni zadowalające dla 44-letniego szkoleniowca.

Cztery lata na Stadio Olimpico

Simone Inzaghi całą trenerską karierę jest związany z Lazio, gdzie początkowo pracował z drużynami młodzieżowymi. Pierwszą drużynę stołecznego klubu objął w kwietniu 2016 roku, początkowo tylko tymczasowo. Po zakończeniu sezonu władze klubu podjęły jednak decyzję o zatrudnieniu Iznaghiego na stałe.

W obecnym sezonie prowadzony przez niego zespół przez długi czas był równorzędnym rywalem Juventusu w walce o mistrzowski tytuł. Lazio odpadło z tej rywalizacji dopiero po przerwie spowodowanej koronawirusem, kiedy liczne kontuzje, wąska kadra oraz napięty terminarz nie pozwoliło mu na utrzymanie wysokiej formy w dłuższym okresie. Nie mniej jednak władze Lazio są bardzo zadowolone z pracy wykonywanej przez szkoleniowca i chcą, aby kontynuował ją również w kolejnych latach.

Komentarze