Inzaghi: Powinniśmy wygrać ten mecz

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Trener Lazio, Simone Inzaghi, stwierdził, że jego drużyna próbowała wszystkiego, aby odnieść zwycięstwo w środowym meczu z Udinese Calcio. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

Czytaj dalej…

Piłkarzom Lazio udało się jednak przerwać serię trzech kolejnych ligowych porażek. Po meczu w Udine, drużyna z Rzymu zajmuje trzecie miejsce w tabeli Serie A, ale ma tylko jeden punkt przewagi nad Interem Mediolan, który w czwartek rozegra swoje spotkanie ze SPAL Ferrara.

– Próbowaliśmy wszystkiego, szczególnie w pierwszej połowie. Po przerwie odczuwaliśmy zmęczenie, ale mecz mógł zakończyć się dla nas lepiej. Kevin Lasagna i Stefano Okaka cały czas byli niebezpieczni przy kontratakach. Powinniśmy wygrać ten mecz. Mimo to jesteśmy bliscy wprowadzenia Lazio do Ligi Mistrzów po raz pierwszy od 1997 roku i musimy nadal dążyć do tego celu – powiedział Inzaghi.

Konflikt w szatni Lazio?

Szkoleniowiec Lazio skomentował również medialne doniesienia o nieporozumieniach w szatni. W tym celu prezydent klubu Claudio Lotito miał zorganizować serię spotkań z zawodnikami oraz sztabem szkoleniowym.

– Dużo się mówiło, ale pisano również o nieprawdziwych rzeczach, aby wywołać kontrowersje. Prezydent zawsze odwiedzał ośrodek treningowy. To naturalne, że jako właściciel chce wiedzieć, co się dzieje. Ale kiedy gramy tymi samymi zawodnikami co trzy dni, tracimy skupienie i mamy problem z utrzymaniem koncentracji w obronie. To nieuniknione – dodał szkoleniowiec.

– Tacy zawodnicy jak Tucu Correa, Adam Marusić i Senad Lulić byliby bardzo przydatni w ostatnich kilku spotkaniach, ale nie mieliśmy ich do dyspozycji – powiedział Inzaghi.

Komentarze