Inter zmniejszył stratę do Juve

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan w meczu 33. kolejki włoskiej ekstraklasy pokonał w delegacji 4:0 SPAL Ferrara. W szeregach gospodarzy do 67 minuty grał Arkadiusz Reca, którego zmienił Thiago Cionek. Od 81 minuty na boisku pojawił się Bartosz Salamon.

Po środowym remisie Juventusu FC z US Sassuolo ekipa z Lombardii miała okazję zmniejszyć stratę punktów do lidera do zaledwie sześciu punktów. Tym samym podopieczni Antonio Conte mogli na dobre wrócić do gry o scudetto na pięc kolejek przed końcem sezonu.

Po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji ekipa z miasta mody wypracowała sobie jednobramkową zaliczkę. Przed zejściem obu drużyn do szatni na przerwę na prowadzenie Nerazzurrich wyprowadził Antonio Candreva, który w 37. minucie oddał mocny strzał z prawej nogi, zmuszając do kapitulacji golkipera rywali.

Po zmianie stron team z Lombardii zdobył natomiast trzy bramki. Tym samym po niedosycie w pierwszej połowie, w drugiej rywale Interu przestali marzyć o korzystnym wyniku z pretendentem do mistrzostwa Włoch. Najpierw bramkę na 2:0 dla Czarno-niebieskich zdobył Cristiano Biraghi, a kilka chwil później do asysty gola dołożył Alexis Sanchez.

Wynik rywalizacji ustalił z kolei w 74. minucie Roberto Gagliardini, wykorzystując podanie od Ashleya Younga. Tym samym Inter zaliczył swoje 21. zwycięstwo w sezonie i jedenaste w delegacji. Warto odnotować, że mediolańczycy są najlepszym zespołem ligi na stadionach swoich rywali.