Inter wiceliderem, Torino pokonane

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan awansował na drugie miejsce w tabeli. Nerazzurri w poniedziałek pokonali 3:1 przed własną publicznością Torino.

Piłkarze Interu przystępowali do poniedziałkowego spotkania z nadzieją na rehabilitację za stratę punktów w dwóch ostatnich ligowych meczach. Po pierwszej połowie nie zanosiło się jednak na wygraną Nerazzurrich, bowiem od 17. minuty na prowadzeniu byli goście z Turynu. Fatalny błąd Samira Handanovicia, który wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu wykorzystał Andrea Belotti.

Druga połowa należała już jednak do podopiecznych Antonio Conte, którzy cztery minuty po wznowieniu gry doprowadzili do wyrównania. Po zgraniu piłki przez Lautaro Martineza, potężnym uderzeniem z siedmiu metrów bramkarzowi Torino szans nie dał Ashley Young.

W 51. minucie był już na prowadzeniu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i odegraniu piłki przez Alexisa Sancheza, do bramki gości strzałem głową trafił Diego Godin. Inter wcale nie zamierzał jednak na tym poprzestawać.

W 61. minucie gospodarze zdobyli trzeciego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Lautaro Martinez, który zdecydował się na strzał z kilkunastu metrów, a piłka po rykoszecie wylądowała w siatce. Cztery minuty później bliski zdobycia kontaktowego gola był Belotti, ale tym razem futbolówka po jego uderzeniu głową trafiła w poprzeczkę. Ostatecznie wynik 3:1 nie uległ zmianie.