Inter – SSC Napoli: Dzeko zakończył świetną passę Azzurrich [WIDEO]

Edin Dzeko i Nicolo Barella
Edin Dzeko i Nicolo Barella fot. PressFocus

Inter Mediolan pokonał SSC Napoli (1:0) w spotkaniu 16. kolejki Serie A. Bohaterem Nerazzurrich został Edin Dzeko, który zdobył w środowym starciu siódmą bramkę w sezonie.

• Inter Mediolan przerwał świetną passę SSC Napoli w tej kampanii
  • Nerazzurri pokonali lidera rozgrywek dzięki trafieniu Edina Dzeko
  • W szeregach ekipy Luciano Spallettiego do 65 minuty grał Piotr Zieliński

Inter lepszy od SSC Napoli

Inter Mediolan przed startem środowego starcia tracił 11 punktów do SSC Napoli. Drużyna Simone Inzaghiego chciała zatem za wszelką cenę wygrać, aby wrócić do gry o najwyższe cele. Azzurri liczyli natomiast na kontynuowanie passy zwycięskich meczów, więc mozna się było spodziewać świetnego spotkania.

W pierwszej połowie gospodarze zaprezentowali się bardzo dobrze. Grali niezwykle zdyscyplinowanie. To jednak nic nowego w grze Nerazzurrich, bo podobnie mediolańczycy prezentowali się w meczach Ligi Mistrzów przeciwko FC Barcelonie. Faktem jest jednak to, że w starciu Interu z neapolitańczykami w pierwszej odsłonie nie było jednego celnego strzału.

Worek z bramkami został rozwiązany w 56. minucie. W roli głównej wystąpił Edin Dzeko, który wykorzystał zagranie Federico Dimarco i 19-krotni mistrzowie Włoch wyszli na prowadzenie. Bośniak zanotował siódme trafienie w tej kampanii.

Napoli szukało trafienia wyrównującego, ale bezskutecznie. Tym samym jedenastu triumf w tej kampanii w wykonaniu Nerazzurrich stał się faktem. Neapolitańczycy ponieśli z kolei premierową porażkę w sezonie.