Inter postawi kłody pod nogi Juve przy nowej umowie Lautaro?

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan zaczął rozmowy w sprawie nowej umowy dla Lautaro Martineza, sugeruje na swoich łamach TuttoMercatoWeb. Aktualny kontrakt Argentyńczyka z klubem z miasta mody obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Czytaj dalej…

Inter Mediolan w nowej umowie z Lautaro Martinezem planuje zawrzeć klauzulę, która ma zahamować ewentualną transakcję z udziałem zawodnika do Juventusu FC. Tym samym klub z Lombardii podejmie kroki podobne do tych, które swego czasu dotyczyły Mauro Icardiego.

Lautaro Martinez zaliczył trzy trafienia w trzech rozegranych meczach włoskiej ekstraklasy w trakcie sezonu 2020/2021. Przypomnijmy, że Argentyńczyk jeszcze kilka miesięcy temu łączony był z transferem do FC Barcelony. Klub z Katalonii nigdy jednak nie podjął kroków zmierzających do tego, aby uruchomić klauzulę odstępnego z udziałem zawodnika, która obowiązywała do 7 lipca 2020 roku.

Inter przygotowuje nową umowę dla Lautaro!

Tymczasem popularny włoski serwis piłkarski podaje, że nowa umowa reprezentanta Argentyny ma obowiązywać do 2025 roku. Ma w niej zostać zawarta klauzula odstępnego w wysokości 175 milionów euro za zawodnika, która będzie dotyczyć tylko Juve.

W umowie Lautaro Martineza ma być również zawarta jeszcze jedna klauzula odstępnego, która miałby zostać już skierowana do wszystkich klubów poza Juventusem. Miałaby być jednak niższa. Włoscy dziennikarze sugerują też, że Argentyńczyk nowy kontrakt miałby jednak podpisać dopiero pod koniec tego miesiąca.

Komentarze