Inter planuje odnowić kontrakt Martineza?

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan ma zamiar wykorzystać zamieszanie planujące w FC Barcelonie, która swego czasu wyrażała zainteresowanie pozyskaniem Lautaro Martineza, aby parafować nowy kontrakt z Argentyńczykiem. Obecna umowa napastnika obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Czytaj dalej…

Inter Mediolan jest jednym z tych klubów, które mają nadzieję na pozyskanie Leo Messiego, jeśli faktem stanie się to, że zawodnik rozwiąże kontrakt z Dumą Katalonii. Ten czynnik miałby zachęcić Lautaro Martineza do podpisania nowej umowy z klubem z Lombardii.

Napastnik Nerazzurrich nie chce już dołączyć do Barcy?

Wygląda na to, że argentyński napastnik jest obecnie poza zasięgiem władz Barcy. Duma Katalonii prowadziła długie negocjacje w sprawie pozyskania Lautaro Martineza, które ostatecznie nic nie dały. Barca nie była skłonna wyłożyć 111 milionów euro, czyli sumy odstępnego wpisanej w kontrakcie zawodnika.

Najnowsze doniesienia włoskich dziennikarzy sugerują, że ostatnie wieści z klubu ze stolicy Katalonii zniechęciły skutecznie piłkarza do pomysłu gry w Barcelonie. Corriere dello Sport podaje natomiast, że Inter planuje wykorzystać sytuację, przedstawiając zawodnikowi propozycję nowej umowy. Niewykluczone, że na mocy nowego kontraktu zlikwidowana zostanie klauzula odstępnego, ewentualnie może zostać zwiększona jej suma.

Przypomnijmy, że Lautaro Martinez trafił do ekipy z miasta mody w 2018 roku z Racingu Club za 25 milionów euro. Argentyński piłkarz zaliczył w sezonie 2019/2020 łącznie 49 spotkań w koszulce Czarno-niebieskich, w których zdobył 21 bramek, notując też siedem asyst. Inter z Lautaro Martinezem w składzie został wicemistrzem Serie A i awansował do finału Ligi Europy, gdzie przegrał z Sevillą FC.

Komentarze