Immobile może wrócić do gry już na spotkanie z Crotone

Ciro Immobile
Ciro Immobile fot. Grzegorz Wajda

Ciro Immobile według najnowszych doniesień włoskich mediów może być gotowy do gry na najbliższy mecz SS Lazio, w którym stołeczna ekipa zmierzy się z Crotone FC. Mecz jest zaplanowany na najbliższą sobotę na godzinę 15:00. CalcioMercato.com twierdzi, że włoski napastnik zaliczył już negatywne testy na obecność COVID-19, więc nie powinno być przeszkód, aby zagrał w spotkaniu ligowym.

Czytaj dalej…

Ciro Immobile był ostatnio wyłączony z gry w reprezentacji Włoch ze względu na zakażenie koronawirusem. Włoscy dziennikarze przekonują jednak, że doświadczony zawodnik ostatnio miał negatywne testy na COVID-19, więc to uprawnia go do gry w sobotnim meczu ligowym z Crotone FC.

Zanim jednak piłkarz otrzyma zgodę na grę, to musi przejść jeszcze dodatkowe badania lekarskie i test sprawności, co jest wymagane w protokole medycznym Serie A. Jeśli po tych czynnościach nie będzie przeciwwskazań w sprawie stanu zdrowia zawodnika, to będzie mógł z jego usług skorzystać trener Simone Inzaghi.

Immobile ostatnie 10 dni spędził na kwarantannie. Zawodnik według doniesień CalcioMercato.com wydaje się szczęśliwy, że w końcu doczekał się negatywnych testów na koronawirusa, nie mogąc się już doczekać, kiedy wróci na boisko. Zawodnik w jednak z klin w Rzymie złapali dziennikarz, pytając wprost, czy wierzy, że wróci do gry w najbliższy weekend. Włoch odpowiedział natychmiast: – Oczywiście, dlatego tu jestem – rzekł 30-latek.

Przypomnijmy, że Immobile w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w pięciu spotkaniach, notując w nich trzy trafienia.

Komentarze