Ibrahimovic z Gazidisem jak pies z kotem?

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović fot. Abaca/Hepta/ SPORTPICTURES

Atmosfera w AC Milanie przed piątkowym meczem Coppa Italia z Juventusem FC nie jest najlepsza. Według doniesień włoskich mediów na wojennej ścieżce są Zlatan Ibrahimović i dyrektor generalny Rossonerich w osobie Ivana Gazidisa. Szwed podobno miał skrytykować pracę działacza klubu.

Czytaj dalej…

Milan w ostatnim czasie realizuje plan wprowadzony przez Gazidisa, mający na celu obniżenie pensji piłkarzy. Tym samym zawodnicy mają otrzymać 50 procent wynagrodzenia za kwiecień. Za kolejne miesiące apanaże piłkarzy mają być już jednak wypłacane zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

Gdy jednak doszło do spotkania piłkarzy ze przedstawicielem władz klubu, na kilka słów w kierunku Gazidisa miał sobie pozwolić Ibrahimovic. Corriere dello Sport podaje, że Szwed miał skrytykować nieobecność 55-latka w klubie przez ostatnie kilka tygodni. Piłkarze nie widzieli Gazidisa w siedzibie Milanu od 4 maja.

– Dlaczego tak długo Cię nie było i pojawiłeś się na 48 godzin przed półfinałem? – miał zapytać publicznie Ibrahimovic według informacji stołecznego dziennika, nawiązując do piątkowej batalii Rossonerich z Juve.

Corriere dello Sport podkreśla natomiast, że były działacz Arsenalu FC dał do zrozumienia piłkarzom, że mimo kryzysu, który jest następstwem pandemii koronawirusa, sytuacja finansowa właściciela klubu, czyli funduszu inwestycyjnego Elliott Management Corporation, jest stabilna.

Komentarze