Iachini na wylocie z Fiorentiny, Prandelli szykowany na powrót

Cesare Prandelli
Cesare Prandelli fot. PressFocus

ACF Fiorentina zremisowała bezbramkowo w sobotnim meczu włoskiej ekstraklasy z Parmą Calcio. Tymczasem najnowsze medialne doniesienia wskazują, że wkrótce szeregi opiekuna teamu z Toskanii Giuseppe Iachiniego może zastąpić Cesare Prandelli.

Czytaj dalej…

ACF Fiorentina w ostatnich sześciu spotkaniach zaliczyła tylko jedno zwycięstwo, co skutkuje tym, że już od jakiegoś czasu miecz Damoklesa wisi nad głową aktualnego szkoleniowca Violi. W siedmiu meczach Serie A team z Florencji zainkasował osiem punktów.

Według ostatnich informacji włoskich dziennikarzy, władze Fiorentiny poważnie brały pod uwagę, aby zatrudnić ponownie Vincenzo Montellę. Był podobno temat zatrudnienia na stanowisko pierwszego trenera Violi także Alberto Aquilaniego, który jest obecnie szkoleniowcem zespołu Primavery w Violi. Najpoważniejszym kandydatem do objęcia sterów w Fiorentinie jest jednak Włoch Prandelli.

Dziennikarz Sky Sport Italia Alessandro Alciato dał do zrozumienia, że temat jest już przesądzony. Były selekcjoner reprezentacji ma trafić do Fiorentiny jako tymczasowy trener. Docelowo latem przyszłego roku szkoleniowcem Violi ma zostać ktoś z dwójki Maurizio Sarri-Luciano Spalletti.

Przypomnijmy, że Prandelli w przeszłości prowadził już ekipę z Florencji. Zaliczył w tym klubie 240 spotkań jako trener, z których wygrał 119. 63-latek prowadził Fioletowych w latach 2005-2010.

Komentarze