Iachini: Chiesa wciąż jest piłkarzem Fiorentiny

Federico Chiesa
Federico Chiesa fot. Grzegorz Wajda

Federico Chiesa to obecnie zawodnik, który przykuwa największą uwagę mediów na Półwyspie Apenińskim. Jest to podyktowane tym, że zawodnik może rzutem na taśmę w trakcie kończącego się okienka transferowego zamienić ACF Fiorentinę na Juventus FC. Trener Violi po piątkowym spotkaniu z UC Sampdorią nie chciał jednoznacznie odnieść się do przyszłości reprezentanta Włoch.

Czytaj dalej…

Federico Chiesa ustalił już warunki indywidualnego kontraktu z aktualnymi mistrzami Serie A. Aby transakcja mogła dojść do skutku, to teraz tylko przedstawiciele władz obu klubów muszą dogadać się w sprawie sumy odstępnego.

Włoscy dziennikarze podają, że ofensywny zawodnik ma trafić do Juve na wypożyczenie za 10 milionów euro ze zobowiązaniem do transferu definitywnego za 50 milionów euro, gdzie suma ta miałaby być spłacana przez cztery lata przez klub z Piemontu. Czy jakąś informację ujawnił w tej sprawie szkoleniowiec Fioletowych?

Chiesa obierze szlak Bernardeschiego

– Nie otrzymałem żadnych informacji z klubu na temat zawodnika. Piłkarz ciężko pracuje i grał tak samo, jak w innych spotkaniach. Federico na dzisiaj jest częścią naszego zespołu i klub nie powiedział mi nic, co mogłoby sugerować inaczej – mówił Giuseppe Iachini cytowany przez Football Italia.

– Starałem się ograniczać rozmowy na temat ewentualnych transferów do minimum, gdyż wiem, że przed trudnymi meczami, które nas czekają, takie doniesienia po prostu rozpraszają – przekonywał trener Fiorentiny.

Kilka gazet włoskich podało natomiast informację, że ultrasi Violi zażądali od Chiesy, aby ten przestał nosić opaskę kapitańską zespołu z napisem “DA13” na cześć zmarłego we śnie Davide Astoriego, który miał niezdiagnozowaną wadę serca. Ich zdaniem piłkarz, decydując się na transfer do odwiecznego rywala Juventusu, łamie wszelkie normy panujące we Florencji. Dodajmy, że reprezentant Włoch był kapitanem Fiorentiny pod nieobecność Germana Pezelli, czy Francka Ribery’ego.

Komentarze