Hysaj blisko nowego kontraktu

Piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli fot. Grzegorz Wajda

Elsei Hysaj prawdopodobnie na dłużej pozostanie w zespole Napoli. Jak informuje Football Italia, powołując się na portal CalcioNapoli24.it, 26-letni Albańczyk jest bliski podpisania nowego kontraktu z klubem.

Czytaj dalej…

Przyszłość Hysaja jeszcze niedawno stała pod dużym znakiem zapytania, bowiem jego aktualny kontrakt z włoskim klubem wygasa w czerwcu 2021 roku. Coraz głośniej mówiło się o jego odejściu już podczas tego okna transferowego, ale na razie do tego nie doszło. Sam piłkarz miał już kilka miesięcy temu wyrażać gotowość do opuszczenia klubu.

Gattuso chce zatrzymać Hysaja

Sytuacja miała jednak ulec diametralnej zmianie. Z piłkarzem konkretną rozmowę odbył trener Gennaro Gattuso, który miał poprosić go o pozostanie w zespole. Jednocześnie prowadzone były rozmowy w sprawie warunków nowego kontraktu i według medialnych doniesień zmierzają one w kierunku porozumienia.

Nowy kontrakt Hysaja, którego pozyskaniem zainteresowane były między innymi Tottenham Hotspur i Everton, ma obowiązywać do czerwca 2025 roku.

Hysaj całą dotychczasową seniorską karierę spędził na włoskich boiskach, na których najpierw występował w Empoli, a od 2015 roku w Napoli. W Serie A rozegrał do tej pory 190 spotkań, zdobywając jednego gola i dokładając do tego dziewięć asyst.

Komentarze