Higuain i Rabiot odmawiają powrotu do Turynu

Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain fot. Grzegorz Wajda

Gonzalo Higuain i Adrien Rabiot w dalszym ciągu odmawiają powrotu do Turynu, czego efektem może być ich odejście z Juventusu podczas styczniowego okna transferowego.

Czytaj dalej…

Reprezentant Argentyny, jak informuje Tuttosport, miał otrzymać od władz Starej Damy, ze względu na chorobę matki, kilka dni więcej na powrót z ojczyzny do Włoch. Higuain nie nosi się jednak z zamiarem powrotu.

Drugim z piłkarzy, który nadal nie pojawił się w Turynie jest Adrien Rabiot. Pomocnik pozostał we Francji, gdzie kontynuuje indywidualne treningi w kontakcie ze sztabem szkoleniowym Juventusu.

Władze Juventusu niezadowolone z zachowania zawodników

Włoskie media informują, że początkowa decyzja zawodników o odmowie powrotu do Włoch nie spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony władz klubu. Sytuacja może doprowadzić do ich sprzedaży podczas letniego okna transferowego.

W przypadku Rabiota możliwy byłby transfer do jednego z klubów Premier League. Natomiast w przypadku Higuaina, którego kontrakt obowiązuje jeszcze przez rok, Juventus jest gotowy dać mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego zespołu, a nawet rozwiązać obecną umowę, jeżeli miałoby to mu w tym pomóc.

Obowiązkowa kwarantanna

Jeżeli Higuain i Rabiot zdecydują się na powrót do Włoch, będą musieli poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie. Dopiero po jej zakończeniu będą mogli wrócić do treningów.

Obecnie włoskie kluby mają możliwość prowadzenia indywidualnych treningów w swoich ośrodkach treningowych, ale liczą, że włoskie władze pozwolą im wznowić treningi w grupach od 18 maja.

Komentarze