Gravina: Jutro zmiana dotycząca kwarantanny

Serie A
Serie A

Prezydent Włoskiej Federacji Piłkarskiej Gabriele Gravina potwierdził, że jutro zostanie podjęta decyzja o zmniejszeniu restrykcji związanych z kwarantanną. Tym samym tylko zawodnik, który zachoruje, będzie poddany izolacji. Reszta drużyny będzie musiała przechodzi natomiast regularnie testy na koronawirusa. Zasady mają obowiązywać zarówno w Serie A, jak i w Serie B.

Czytaj dalej…

Przedstawicielom Włoskiej Federacji Piłkarskiej udało się jednocześnie przekonać Techniczny Komitet Naukowy do złagodzenia obostrzeń związanych z osobami, które mogą zachorować na COVID-19. Jednocześnie drużyny będą miały większa szanse na to, aby dokończyć sezon.

– Właśnie rozmawiałem z ministrem sportu Vincenzo Spadaforą, który obiecał, że jutro zmniejszy obostrzeenia związane z kwarantanną, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich pasjonatów piłki nożnej – powiedział Gravina przez kamerą Rai Sport.

– Ogromna liczba widzów przed telewizorami podczas półfinałów Coppa Italia pokazuje pasję, jaka panuje w tym kraju. Tego właśnie oczekiwaliśmy, chcąc przywrócić piłkę nożną na boiska – dodał Włoch.

– Dzisiaj otrzymaliśmy również inną dobrą wiadomość związaną z tym że mecz otwarcia Mistrzostwa Europy odbędzie się na Stadio Olimpico, gdy Italia zmierzy się z Turcją – skwitował Gravina.

Komentarze