Higuain w piątek spodziewany w Turynie

Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain fot. Grzegorz Wajda

Napastnik Juventus Gonzalo Higuain jest w piątek spodziewany w Turynie. Argentyńczyk ma dziś wyruszyć w podróż do Włoch prywatnym samolotem z Buenois Aires – informuje La Gazzetta dello Sport.

Czytaj dalej…

Higuain jest ostatnim zawodnikiem z kadry Juventusu, który wróci na Półwysep Apeniński od momentu zawieszenia rozgrywek. Argentyńczyk zwlekał z takim ruchem ze względu na chorobę matki. Z tego powodu władze włoskiego klubu dały mu kilka dni wolnego więcej.

Argentyńczyk powinien pojawić się w piątek w Turynie, ale nie oznacza to, że będzie mógł w poniedziałek rozpocząć treningi z zespołem. Czeka go bowiem 14-dniowa kwarantanna, która jest obowiązkowa dla wszystkich osób wracających do Włoch zza granicy.

W środę do Turynu, po kilkudniowej zwłoce, wrócił również inny zawodnik Starej Damy – Adrien Rabiot.

Początek grupowych treningów bez kilku zawodników

W najbliższy poniedziałek włoskie kluby będą mogły wznowić treningi w grupach. Trener Juventusu Maurizio Sarri nie będzie miał jednak do swojej dyspozycji wszystkich zawodników. Obok wspomnianych Higuaina i Rabiot, treningów z drużyną nie będą mogli wznowić jeszcze Wojciech Szczęsny, Matthijs De Ligt, Sami Khedira, Blaise Matuidi, Danilo, Alex Sandro i Douglas Costa. Zajęcia w poniedziałek, lub najpóźniej we wtorek, będzie mógł natomiast rozpocząć Cristiano Ronaldo, który do Włoch wrócił 4 maja.

Komentarze