Godin nie zagra z Juve, Urugwajczyk zakażony koronawirusem

Diego Godin
Diego Godin fot. PressFocus

Cagliari Calcio ogłosiło za pośrednictwem swojej strony internetowej, że pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 miał Diego Godin. Urugwajczyk tym samym nie zagra w sobotnim boju Rossoblu z Juventusem FC w ramach ósmej kolejki włoskiej ekstraklasy.

Czytaj dalej…

Cagliari Calcio jednocześnie poinformowało, że z kadrą zespołu do Turynu nie uda się Nahitan Nandez, który przebywał wraz z doświadczonym defensorem na zgrupowaniu Urusów. Przypomnijmy, że Urugwaj pokonał ostatnio 3:0 Kolumbię, ale przegrał 0:2 z Brazylią.

“Zawodnik Diego Godin, który wczoraj wrócił ze swoich zobowiązań w reprezentacji Urugwaju, nie miał kontaktu z członkami drużyny i został szybko poddany procesowi samoizolacji” – czytamy w komunikacie wyspiarzy.

„Test, któremu został poddany Nahitan Nandez, który również wrócił wczoraj z Urugwaju, był negatywny. Chociaż nie jest to słuszne, klub, w porozumieniu z personelem medycznym, zdecydował jako środek ostrożności o wykluczeniu go z kadry na mecz w Turynie, aby chronić wszystkie osoby, które miałyby z nim kontakt” – czytamy dalej w oświadczeniu Cagliari.

Ekipa z Sardynii swój mecz z Juve zacznie w sobotę o godzinie 20:45. Cagliari po rozegraniu siedmiu spotkań plasuje się na 11. pozycji z dorobkiem 10 punktów na koncie.

Komentarze