Donnarumma jednak rok dłużej w Milanie?

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma fot. Grzegorz Wajda

La Gazzetta dello Sort podaje na swoich łamach, że AC Milan prowadzi rozmowy z Gianluigim Donnarummą w sprawie przedłużenia kontraktu. Nowa umowa reprezentanta Włoch z klubem z Lombardii miałaby zostać przedłużona o kolejny rok.

Czytaj dalej…

Donnarumma to wychowanek Rossonerich. Mimo zaledwie 21 lat zawodnik ma już na swoim koncie 190 występów w Serie A. W takcie kampanii 2019/2020 zawodnik wystąpił łącznie w 26 meczach, zachowując w 10 z nich czyste konto.

Chociaż jeszcze na początku tego roku wydawać się mogło, że wygasający z końcem czerwca przyszłego roku kontrakt bramkarza z Milanem nie zostanie przedłużony, co pozwalało przypuszczać, że latem Donnarumma zmieni klub, to aktualnie sytuacja diametralnie się zmieniła.

Dialog trwa

Jak się okazuje golkiper nie chce rozstawać się z mediolańczykami, a klub z miasta mody chciałby parafować nową umowę z zawodnikiem, chcąc uniknąć sytuacji, że Donnarumma mógłby za rok rozstać się z Milanem na zasadzie wolnego transferu.

Ciekawostką jest jednak to, że sternicy Czerwonych-czarnych, chcąc przedłużyć kontrakt z bramkarzem numer jeden reprezentacji Włoch, chcą obniżyć jego pensję podstawową do pięciu milionów euro, a zwiększyć gratyfikacje finansowe w postaci różnych bonusów. Pomysł ten nie podoba się jednak menedżerowi Donnarummy w osobie Mino Raioli.

Komentarze