Gazidis: Pioli realizuje wizję władz Milanu

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

Prezes zarządu AC Milan Ivan Gazidis ostatnio udzielił ciekawego wywiadu, który został opublikowany na łamach oficjalnej strony Rossonerich. Sternik mediolańskiego klubu dał do zrozumienia, że Stefano Pioli najlepiej realizuje wizję władz klubu związaną z powrotem Milanu na szczyt.

Czytaj dalej…

Ostatnio Półwysep Apeniński obiegła wiadomość, że obecny opiekun Czerwono-czarnych przedłużył swój kontrakt do 2022 roku. Tym samym przesądzone jest, że do klubu z Lombardii nie dołączył Ralf Rangnick. Jeden z przedstawicieli Milanu udzielił komentarza w tej sprawie.

– Nasze główne cele nigdy się nie zmieniły – powiedział Gazidis w rozmowie cytowanej przez oficjalną stronę internetową klubu.

Gazidis: Rozważaliśmy w ostatnim czasie różne warianty

– Rozważaliśmy różne opcje w ciągu ostatnich miesięcy, aby wybrać osobę, która najlepiej mogłaby ukierunkować naszą wizję, odnoszącego sukcesy Milanu, z młodą i ambitną drużyną wzmocnioną przez kilku doświadczonych zawodników, aby szybko zapewnić naszym kibicom ofensywny styl gry – kontynuował 55-latek.

– Stefano już realizuje tę wizję i udowodnił, że jest odpowiednim człowiekiem do tego zadania. Z pewnością to trener będzie odgrywał kluczową rolę w naszym zespole, który będzie zajmował się decyzjami na rynku transferowym, razem z kierownictwem klubu – zaznaczył Gazidis.

– Osobiście bardzo wierzę w pracę zespołową i cieszę się, że ta praca zaczęła przynosić owoce. Będziemy to kontynuować – uzupełnił działacz urodzony w Johannesburgu.

Dodajmy, że Milan po rozegraniu 35 spotkań ligowych plasuje się na szóstym miejscu z dorobkiem 59 punktów na koncie.

Komentarze