Gattuso ocenił mecz z Milanem: “Za dużo myślimy o tym, czego brakuje”

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. PressFocus

SSC Napoli przegrało w ostatnim meczu ósmej kolejki włoskiej ekstraklasy z AC Milanem 1:3. Po zakończeniu spotkania krytycznych słów w kierunku swoich podopiecznych nie szczędził trener Azzurrich, dla którego porażka z ekipą z miasta mody była trzynastą w roli szkoleniowca teamu z południa Włoch.

Czytaj dalej…

SSC Napoli już do przerwy niedzielnej batalii przegrywało 0:1 z mediolańską drużyną, która przystępowała do swojego spotkania bez pierwszego trenera Stefano Pioliego i jego asystenta. Obu wyłączył z czynności zawodowych koronawirus.

Milan jednak nie miał kłopotu z odniesieniem swojego szóstego zwycięstwa w sezonie, wygrywając swój mecz 3:1. Taki stan rzeczy sprawił, że mediolańczycy znów znaleźli się na pozycji lidera rozgrywek, legitymując się bilansem 20 punktów na koncie. Drugie w zestawieniu US Sassuolo ma 18 “oczek”.

– Błędy mogą się zdarzyć, nie stoję tutaj, skupiając się na indywidualnych błędach. W każdym razie jako zespół tworzyliśmy szanse nie tylko sobie, ale także rywalom – mówił Gennaro Gattuso przed kamerą Sky Sport Italia.

– Ponoszę odpowiedzialność za to, co miało miejsce na boisku. Jaki mamy problem? Musimy podnieść poprzeczkę w górę. Muszę popracować nad tym, aby drużyna była odpowiednio skoncentrowana na tym, co robimy – kontynuował Włoch.

– Nie jest dziełem przypadku, że w trakcie swoich meczów mamy dużo sytuacji strzeleckich i ich nie wykorzystujemy. Musimy skupiać się w 100 procentach na tym, co robimy. Tego niestety nie robimy i to jest nasz kłopot – przekonywał Gattuso.

– Za dużo myślimy o tym, czego brakuje, czego nie robimy, co było przeciwko nam. To nie jest pech. Chodzi o to, że nie podchodzimy do swoich spotkań z odpowiednią determinacją, ponieważ technika i jakość nie wystarczą – zaznaczył opiekun Azzurrich.

Gattuso pozwolił sobie także na kilka zdań komentarza na temat Zlatana Ibrahimovicia. – Milan mocno wierzy w “Ibrę”, wierzy w 100% w to, co robią. Wydaje mi się, że aktualnie Zlatan jest jeszcze lepszy, niż był 10-12 lat temu – mówił trener Napoli.

Neapolitańczycy po rozegraniu ośmiu ligowych spotkań plasują się na szóstej pozycji w tabeli Serie A, legitymując się bilansem 14 punktów. Do lidera rozgrywek Napoli traci sześć “oczek”. Za tydzień w niedzielę w hicie dziewiątej kolejki włoskiej ekstraklasy Azzurri zmierzą się u siebie z AS Romą.

Komentarze