Gasperini: Ta drużyna nie potrzebuje już trenera!

Gian Piero Gasoerini
Gian Piero Gasoerini fot. Grzegorz Wajda

Trener Atalanty Bergamo Gian Piero Gasperini nie krył radości po niesamowitym zwycięstwie jego drużyny w środowym meczu z Lazio. Atalanta przegrywała w tym meczu już 0:2, ale ostatecznie sięgnęła po komplet punktów.

Czytaj dalej…

Szkoleniowiec Atalanty spotkanie musiał oglądać z trybun. To efekt nałożonego na niego zawieszenia. – Na trybunach nie jest fajnie, ponieważ nie można interweniować nawet w drobnych sprawach, takich jak doradzanie swoim zawodnikom. To była walka, ale czułem również satysfakcję, ponieważ miałem wrażenie, że ta drużyna nie potrzebuje już trenera. Wiedzą dokładnie, co robić i wszystko, co trzeba zrobić, to gest lub słowo – powiedział Gasperini.

– Ten zespół Atalanty ma dojrzałość i pewność siebie w swojej grze. Nigdy się nie chwieje, nawet w najtrudniejszych okolicznościach, jak tego wieczoru. Przegrywając 0:2 z taką drużyną jak Lazio, zawsze mamy pewność, że możemy wrócić do gry. Niewiele drużyn może to powiedzieć – dodał szkoleniowiec zespołu z Bergamo.

– Mamy tendencje do wolnego początku, zdarzało się to wiele razy i na razie nie udało nam się tego naprawić. Staraliśmy się być dziś bardziej uważni, a mimo to straciliśmy dwie bramki. Trudno się gra, gdy jest 0:2, ponieważ jesteś otwarty na kontrataki, ale udało nam się znaleźć równowagę przesuwając Toloia i Palomino, a Gomeza czyniąc kolejnym napastnikiem – powiedział Gasperini.

Komentarze