Gasperini: Szykujemy się na PSG

Gian Piero Gasoerini
Gian Piero Gasoerini fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Atalanty Bergamo Gian Piero Gasperini nie krył zadowolenia po efektownej wygranej 6:2 prowadzonego przez niego zespołu we wtorkowym meczu z Brescią Calcio. Trener przyznał również, że myśli już o sierpniowym pojedynku Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain.

Czytaj dalej…

Zespół Atalanty w tym sezonie jest zdecydowanie najskuteczniejszym zespołem w Serie A. Po 33 rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie aż 93 bramki.

– To miłe, prawda? To naprawdę duża liczba. W poprzednim sezonie również sporo strzelaliśmy, ale już poprawiliśmy ten wynik. W tym sezonie w kilku meczach zdobyliśmy wiele bramek, ale nie chodzi o to, aby upokorzyć przeciwnika, tylko ćwiczenie ruchów, trójkątów, a to prowadzi do bramek – mówił Gasperini.

Przygotowania do meczu z PSG

– Przygotowujemy się na mecz z Paris Saint-Germain, ale chcemy też walczyć do końca w Serie A. Myślę, że najlepszym sposobem na przygotowanie się do 12 sierpnia jest gra w Serie A z odpowiednią mentalnością, intensywnością i skupieniem – powiedział szkoleniowiec Atalanty Bergamo.

– W przyszłym sezonie zagramy w Lidze Mistrzów. Drugie czy trzecie miejsce nie jest głównym celem, ale możemy spróbować, skoro mamy na to szansę – kontynuował Gasperini.

Komentarze