Gasperini: Nie możemy myśleć o tytule

Gian Piero Gasoerini
Gian Piero Gasoerini fot. Grzegorz Wajda

Atalanta Bergamo odniosła w czwartek dziewiąte ligowe zwycięstwo z rzędu. Szkoleniowiec zespołu Gian Piero Gasperini nie krył z tego powodu zadowolenia podkreślając, że jego drużyna ma różne sposoby na odnoszenie zwycięstw.

Czytaj dalej…

Zespół z Bergamo na własnym stadionie wygrał 2:0 z Sampdorią Genoa po trafieniach Rafaela Toloi i Luisa Muriela. Po tym meczu Atalanta zmniejszyła do dwóch punktów stratę do drugiego w tabeli Lazio, a w najbliższą sobotę czeka ją pojedynek z liderującym Juventusem. W przypadku zwycięstwa strata zespołu z Bergamo do Starej Damy zmniejszy się do sześciu punktów. Czy drużyna Gian Piero Gasperiniego może jeszcze włączyć się do walki o mistrzowski tytuł?

– Nie możemy o tym myśleć, bo Juve ma Scudetto w swoich rękach. Nawet w meczu z Milanem, pomimo porażki 2:4, pokazali, że nadal pozostają silną drużyną. Staramy się stawiać wyzwania tylko sobie, wywalczyć miejsce w Lidze Mistrzów, pobić nasz rekord punktowy i na końcu zobaczymy, czy uda nam się wyprzedzić Lazio lub Inter – powiedział Gasperini, cytowany przez Football Italia.

– Wiedzieliśmy, że Sampdoria będzie trudnym rywalem, ponieważ są w dobrej formie fizycznej, bardzo dobrze się bronią i mają niebezpieczne kontrataki. Spisaliśmy się dobrze, zagraliśmy z odpowiednią intensywnością i udowodniliśmy, że mamy wiele różnych sposób na wygrywanie meczów. To jest cenne – dodał szkoleniowiec Atalanty.

Komentarze