Gasperini: Futbol bez kibiców za dużo traci

Gian Piero Gasoerini
Gian Piero Gasoerini fot. Grzegorz Wajda

Trener Atalanty BC w osobie Gian Piero Gasperiniego chce, aby kibice jak najszybciej wrócili na stadiony. Opiekun teamu z Bergamo wierzy, że w nowym sezonie warunki do gry będą już o wiele bardziej normalne.

Czytaj dalej…

Bogini pozostaje od 16 meczów bez porażki. Ekipa z Lombardii swoją dobrą serię meczów śrubowała także po przerwie pandemicznej. Szkoleniowiec Czarno-niebieskich dał jednak do zrozumienia, że nie do końca jest zadowolony z tego, co ma miejsce przed starciem Atalanty z Parmą Calcio.

– Dotarliśmy już do momentu, w którym do rozegrania zostały nam tylko dwa spotkania. To był ekscytujący sezon do lutego, gdy stadiony były jeszcze wypełnione kibicami – mówił Gasperini cytowany przez Football Italia.

Gasperini: Gra bez kibiców to nie to samo

– Wirus niestety zrójnował życie każdemu z nas. Postawił nas w stanie, gdy musieliśmy zacząć wszystko od nowa w pewnym sensie, aby ratować piłkę nożna – zaznaczył Włoch.

– Gra bez publiczności to nie to samo. Nawet, jeśli mecze były prawdziwe. Piłka nożna rozgrywana jest na wiele sposobów – kontynuował opiekun La Dei.

– Wierzę jednak, że kibice wrócą, jak najszybciej się da. Chciałbym jednak podkreślić, że wszystkie kluby i zawodnicy przeżyli trudne chwile. Wszyscy przeżyli to jednak na swój sposób – powiedział Gasperini.

Atalanta wciąż w grze o wicemistrzostwo

– Mamy w każdym razie ostatni tydzień rozgrywek w Serie A. Po zakończeniu sezonu mam nadzieję, że warunki do gry będą bardziej normalne. Futbol bez kibiców za dużo traci – skwitował Włoch.

Atalanta po rozegraniu 36 spotkań ligowych legitymuje się dorobkiem 75 punktów, plasując się obecnie na trzeciej pozycji w ligowej klasyfikacji, mając wciąż szansę na wicemistrzostwo Serie A.

Komentarze