Gasperini: Atalanta nie skupia się tylko na bieganiu

Gian Piero Gasoerini
Gian Piero Gasoerini fot. Grzegorz Wajda

Atalanta BC z przytupem zaczęła nowy sezon w Serie A. Ekipa z Lombardii w trakcie minionego weekendu pokonała na wyjeździe Torino FC, a wczoraj wieczorem w Rzymie piłkarze Bogini pokonali 4:1 Lazio. Po zakończeniu meczu zadowolenia z powodu wygranej swojego zespołu nie krył szkoleniowiec Atalanty.

Czytaj dalej…

Atalanta BC w ostatnich 20 spotkaniach ligowych schodziła z placu gry na tarczy tylko raz. Jedyną drużyną, która znalazła w ostatnim czasie panaceum na ekipę z Bergamo, był Inter Mediolan, który 1 sierpnia zwyciężył w derbowym boju 2:0 po trafieniach Danilo D’Ambrosio i Ashleya Younga.

– Stworzyliśmy dzisiaj wiele okazji i być może mogliśmy strzelić więcej goli po przerwie – mówił Gian Piero Gasperini przed kamerą Sky Sport Italia.

– Mam zespół, któremu nie musiałem przypominać wyników z poprzedniego sezonu, bo zawodnicy są świadomi tego, że teraz czekało ich inne spotkanie. Piłkarze byli optymalnie skoncentrowani – kontynuował Włoch.

Efektowny gol na 4:1 dla Atalanty

Kapitalnym uderzeniem z lewej nogi w środowym boju popisał się Papu Gomez. Opiekun teamu z Bergamo pozwolił sobie na kilka słów komentarza na temat tego trafienia.

– To był niezwykły gol. Gomez to zawodnik, który może wszędzie. Osiągnął apogeum swojej formy. Papu ciężko pracuję w trakcie meczów, a w momencie, gdy jest taka potrzeba, to potrafi wziąć ciężar gry na swoje barki – przekonywał Gasperini.

– Zdobywamy wiele bramek po dobrze wypracowanych sytuacjach. O ile po Gomezie oczekujemy, że będzie zdobywał dla nas bramki, to cieszy fakt, że kolejny raz na listę strzelców wpisał się Hans Hateboer. Może to świadczyć o tym, że zespół się rozwinął – kontynuował trener Atalanty.

– Nasza ambicją jest, aby wszyscy zawodnicy byli zdolni do tego, aby zdobywać bramki. Nigdy nie przestanie pracować nad tym, aby rozwijało się to w tym kierunku. Myślę, że właśnie pod tym względem rozwinęliśmy się najbardziej w ciągu ostatnich lat. Nie skupiamy się tylko na tym, aby biegać po boisku – zaznaczył Gasperini.

Dobre wieści ws. Ilicicia

Dobrą wiadomości dla kibiców Bogini może być to, że do treningów po dłuższej przerwie wrócił Josip Ilicić. Trener Atalanty wierzy, że zawodnik może wrócić do swojej optymalnej dyspozycji.

– Byłem sceptyczny, że Josip może wrócić do poziomu, na którym był wcześniej. Dzisiaj moje zdanie w tej sprawie jest jednak inne. Ilicić zrobił duże postępy w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Zaczął trenować z resztą swoich kolegów z drużyny w niedzielę. Jeśli go odzyskamy, będzie jeszcze mocniejszym zespołem – podsumował opiekun drużyny z Bergamo, która dzisiaj po godzinie 18:00 pozna swoich rywali w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Komentarze