Fonseca: Chciałem chronić Dzeko

Edin Dzeko
Edin Dzeko fot. Grzegorz Wajda

Edin Dzeko znalazł się w kadrze Romy na sobotnie spotkanie z Hellas Werona, ale nie pojawił się na boisku. Reprezentant Bośni cały mecz, który zakończył się bezbramkowym remisem, obejrzał z ławki rezerwowych.

Czytaj dalej…

– To był bardzo trudny tydzień dla Dzeko. Podjąłem tę decyzję, by go chronić – powiedział po zakończeniu spotkania szkoleniowiec Romy Paulo Fonseca, cytowany przez Football Italia.

Reprezentant Bośni jest bliski przejścia do Juventusu, który ustalił już warunki transferu z Romą oraz warunki indywidualnego kontraktu z piłkarzem. Sfinalizowanie transferu jest jednak uzależnione od przejścia do Romy Arkadiusza Milika, który cały czas załatwia ostatnie formalności z Napoli.

W następnej kolejce Roma zmierzy się z Juventusem. W którym zespole wystąpi Dzeko? – Zobaczymy – stwierdził trener drużyny ze Stadio Olimpico.

Niewykorzystane szanse

Szkoleniowiec żałował niewykorzystanych przez swój zespół strzeleckich okazji. – Rozegraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, ale zmarnowaliśmy trzy lub cztery okazje do zdobycia bramki. W drugiej połowie także stwarzaliśmy sobie sytuacje i gdybyśmy zdobyli gola, obraz meczu byłby zupełnie inny – mówił szkoleniowiec AS Roma.

– To były trzy tygodnie ciężkich treningów, ale drużyna jest w dobrej formie fizycznej. Nie kontrolowaliśmy drugiej połowy, ponieważ nie zbieraliśmy drugich piłek po długich podaniach rywali, ale w końcówce zepchnęliśmy ich do defensywy, więc nie był to problem fizyczny – dodał Fonseca.

Komentarze