Liverani nowym trenerem Parmy

Kibice Parmy
Kibice Parmy fot. Sport pictures.eu

Fabio Liverani, został nowym trenerem Parmy, poinformował oficjalnie klub z regionu Emilia-Romania. 44-latek wcześniej prowadził US Lecce.

Czytaj dalej…

Fabio Liverani w zeszłym tygodniu został zwolniony z klubu z Apulii. Na nową pracę Włoch nie czekał długo, bo już dzisiaj związał swoją przyszłość z Parmą. Doświadczony trener parafował z przedstawicielem włoskiej ekstraklasy kontrakt do 2022 roku.

Krótki czas na bezrobociu

Liverani na stanowisku opiekuna Żółto-niebieskich zastąpił Roberto D’Aversę, który został zwolniony z Parmy, gdyż nie dawał on pewności władzom klubu na dobre w wyniki w trakcie kampanii 2020/2021.

Odnotujmy, że nowy opiekun Gialloblu trenerską karierę zaczął w Genoi. Kolejnymi klubami w CV trenerskim Liveraniego, to Leyton Orient, Ternana i ostatnio Lecce.

Awans, spadek, co teraz?

44-letni dał się zapamiętać z tego, że awansował z Lecce do Serie A. Warto jednak odnotować, że pod batutą tego samego szkoleniowca team z Apulii pożegnał się z najwyższą klasą rozgrywkową we Włoszech, co stało się faktem dopiero po ostatniej kolejce kampanii 2019/2020 w lidze włoskiej.

Jeśli nie stanie się nic nieprzewidywalnego, to Liverani debiut w lidze w roli nowego trenera Parmy zaliczy w trzecim tygodniu września. Właśnie na ten czas zaplanowany jest start nowego sezonu Serie A.

Komentarze