Mertens nadal nie podjął decyzji

Dries Mertens
Dries Mertens fot. Grzegorz Wajda

Napastnik Napoli Dries Mertens w dalszym ciągu nie podjął decyzji w sprawie swojej przyszłości. Reprezentant Belgii ma co najmniej trzy dostępne opcje – informuje Tuttosport.

Czytaj dalej…

Obecna umowa belgijskiego napastnika z Napoli wygasa z końcem czerwcu. W Neapolu nie kryją, że chętnie zatrzymaliby go w drużynie na dłużej, ale piłkarz ma również inne atrakcyjne dla siebie możliwości.

Inter lub Chelsea skusi Mertensa

Mertensa, jak informuje Tuttosport, cały czas kuszą przedstawiciele Interu Mediolan, którzy są gotowi podpisać z nim dwuletnią umowę z opcją przedłużenia jej o kolejnych 12 miesięcy. Belg na San Siro mógłby liczyć na roczne zarobki w wysokości 5 milionów euro. Napastnik ma jednak wątpliwości, czy powinien przechodzić do krajowego rywala Napoli.

Piłkarz cały czas znajduje się również na celowniku Chelsea, do której chciałby go sprowadzić menedżer londyńskiego klubu Frank Lampard. Czy zdecyduje się na opuszczenie Włoch? Na razie trudno w tej kwestii wyrokować, ale nie ma wątpliwości, że Mertensowi powoli kończy się czas na podjęcie decyzji.

W Neapolu zdają sobie sprawę, że mogą latem stracić swojego najlepszego strzelca w historii. Wśród kandydatów do zastąpienia reprezentanta Belgii wymienia się Sardara Azmouna.

Komentarze