Donnarumma blisko nowej umowy z Milanem

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma fot. Grzegorz Wajda

Gianluigi Donnarumma według doniesień Sport Mediaset jest bliski osiągnięcia porozumienia w sprawie nowej umowy z AC Milanem. Przypomnijmy, że aktualny kontrakt Włocha obowiązuje do końca czerwca 2021 roku

Czytaj dalej…

Gianluigi Donnarumma w przypadku braku porozumienia w sprawie nowej umowy już w styczniu będzie mógł rozmawiać z innymi klubami. Jednocześnie z dniem 1 lipca 2021 roku zawodnik mógłby trafić do nowego zespołu na zasadzie wolnego transferu.

Media we Włoszech przekonują jednak, że 21-latek nie myśli o zmianie klubu. Zawodnik chce kontynuować swoją karierę w szeregach Rossonerich, oczekując jednocześnie zarobków na poziomie ośmiu milionów euro na sezon przy trzyletniej umowie. Z kolei Milan proponuje kontrakt na cztery lata z zarobkami na poziomie siedmiu milionów euro rocznie.

Różnice w negocjacjach nie są zatem duże. Tym samym można przypuszczać, że porozumienie jest na wyciągnięcie ręki. Dodajmy, że Milan po rozegraniu dziewięciu kolejek ligowych jest liderem Serie A. Z kolei Donnarumma w trakcie trwającej kampanii cztery razy zachował czyste konto.

Komentarze