Donnarumma bliski zawarcia nowego kontraktu z Milanem

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma fot. Grzegorz Wajda

Gianluigi Donnarumma jest w trakcie przygotowań reprezentacji Włoch do niedzielnej potyczki z Polską w ramach Ligi Narodów UEFA. Tymczasem CalcioMercato.com podaje, że bramkarz jest bliski przedłużenia umowy z AC Milanem.

Czytaj dalej…

Gianluigi Donnarumma ma kontrakt z mediolańskim klubem ważny do końca czerwca 2021 roku. Od jakiegoś czasu trwają rozmowy sterników Rossonerich z agentem zawodnika Mino Raiolą ws. przedłużenia umowy.

Reprezentant Włoch aktualnie może liczyć na zarobki w wysokości sześciu milionów euro rocznie. Tymczasem wierząc informacjom włoskich dziennikarzy, to Donnarumma wraz ze swoim menedżerem uzależniają zgodę na przedłużenie kontraktu od tego, czy Milan zaoferuje zarobki na poziomie ośmiu milionów euro rocznie.

Oczekiwania klarowne, co na to Milan?

Gdyby żądania włoskiego golkipera i jego agenta zostałyby spełnione, to młody bramkarz zostałby zdecydowanie najlepiej zarabiającym zawodnikiem na swojej pozycji w Serie A. Na dzisiaj palma pierwszeństwa pod tym względem należy do Wojciecha Szczęsnego z Juventusu, mogącego liczyć na apanaże w wysokości 6,5 miliona euro rocznie.

Jeśli Donnarumma ostatecznie zgodzi się na przedłużenie umowy z Milanem, to będzie ona obowiązywać do końca czerwca 2024 roku. Dodajmy, że w tej kampanii 21-latek wystąpił łącznie w 11 spotkaniach, zachowując w nich cztery razy czyste konto.

Rynkowa wartość Gigi Donnarummy szacowana jest na 60 milionów euro według Transfermarkt.de.

Komentarze