Derby dla Interu, Nerazzurri liderem!

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Grzegorz Wajda

Niezwykle emocjonujące były Derby Mediolanu w ramach 23. kolejki Serie A. Do przerwy AC Milan prowadził 2:0, ale po zmianie stron Inter Mediolan odwrócił losy rywalizacji o 180 stopni, dzięki czemu ostatecznie wygrał 4:2.

Obie ekipy do derbów miasta mody przystępowały w stosunkowo dobrych nastrojach. Nerazzurri podchodzili do swojej potyczki, będąc od 15 ligowych spotkań bez porażki. Z kolei ekipa Stefano Pioliego była od pięciu meczów bez porażki. Ponadto na przeciwko siebie stanęli Romelu Lukaku i Zlatan Ibrahimović.

Derby Kolossal

Pierwsza groźna akcja meczu miała miejsce już w dziewiątej minucie, gdy na strzał sprzed pola karnego pozwolił sobie Hakan Calhanoglu. Ostatecznie po tej próbie kibice Rossonerich nie mieli powodów do radości, bo futbolówka trafiła w słupek, więc fani gospodarzy mogli odetchnąć z ulgą.

Podopieczni Antonio Conte na strzał Turka odpowiedzieli w 19. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową Gigi Donnarummę starał się pokonać Diego Godin. Strzał urugwajskiego obrońcy był jednak niecelny. Tymczasem w 40. minucie wynik rywalizacji otworzył Ante Rebić, wykorzystując błąd bramkarza rywali.

Ibracadabra bez terminu ważności

Nie będzie żadnym nadużyciem stwierdzenie, że w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji to Milan dyktował warunki gry, kreując ją, mając też inicjatywę. Następstwem takiego stanu rzeczy był drugi gol dla ekipy Pioliego, którego strzelił Szwed Ibrahimović, pokonując głową bramkarza rywali.

Jeśli ktoś myślał, że po pierwszej połowie losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte, był w błędzie. Mimo że miał ku temu argumenty, bo Inter zwykle drugie połowy miał w tym sezonie słabsze. W niedzielny wieczór sytuacja na Stadio Giuseppe Meazza wyglądała jednak nieco inaczej, a powiedzenie, aby nigdy nie skreślać Interu, pasowało jak ulał.

Nerazzurri jak feniks z popiołu

Kontaktowe trafienie Czarno-niebiescy zaliczyli w 51. minucie, gdy do siatki trafił Marcelo Brozović, popisując się strzałem sprzed pola karnego. Na tym Inter nie poprzestał i zaledwie dwie minuty później za sprawą Matiasa Vecino drużyna Włocha Conte wyrównała stan boiskowej rywalizacji, więc było 2:2.

Tymczasem w 70. minucie Inter objął prowadzenie 3:2 po golu Stefana De Vrija, który wywindował tę ekipę na pierwsze miejsce w tabeli Serie A. W doliczonym czasie Belg Lukaku zdobył jeszcze bramkę na 4:2. Tym samym Nerazzurri zaliczyli swoje 16. zwycięstwo w sezonie, a Czerwono-czarni ponieśli dziewiątą porażkę.

Inter Mediolan – AC Milan 4:2 (0:2)