Derby będą 150. meczem Conte w Serie A w roli trenera

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Abaca / Hepta / SPORTPICTURES

Antonio Conte zaliczy dzisiaj wieczorem swój 150. mecz w Serie A w roli trenera. Derby della Madonnina będą jednocześnie ósmym starciem byłego selekcjonera reprezentacji Włoch z drużyną dowodzoną przez Stefano Pioliego. Conte jak dotąd nie zaliczył porażki w tego typu konfrontacjach.

Czytaj dalej…

W siedmiu dotychczasowych meczach z udziałem ekip Conte i Piolieo cztery razy górą były drużyny trenera urodzonego w Lecce, a w trzech bojach miał miejsce remis. 12 goli strzelili w tych potyczkach piłkarze ekip Conte, a tylko sześć trafień zanotowali zawodnicy drużyn dowodzonych przez aktualnego szkoleniowca Rossonerich.

Aktualny opiekun Interu w roli trenera miał okazję mierzyć się z Milanem osiem razy. W tych bojach był pięć razy górą, dwa razy zremisował, a tylko raz wygrali Rossoneri. Stosunek goli w tych starciach to 12 do 5 na korzyść drużyn prowadzonych przez Conte.

Tymczasem Pioli w roli szkoleniowca 14 razy miał okazję mierzyć się z Interem. Cztery spotkania jego drużyny wygrywały, cztery razy miał miejsce remis, a sześć razy górą byli Czarno-niebiescy. Bilans goli w tych potyczkach to 19-23 na korzyść Interu.

Komentarze